Pandemi Destek Süreci

Pandemi Destek Süreci

KORONA VİRÜSE KARŞI YERİNDE DENETİM

ANFA Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği yetkilileri korona virüs tedbirleri kapsamında tüm birimleri yerinde denetledi.

Artan korona virüs vakaları nedeniyle, Altınpark içindeki tüm ofisleri yerinde denetleme kararı alan ANFA Genel Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği ekipleri korona virüse dair alınan önlemlerin önemini bir kez daha vurguladı. İş yeri hekimi öncülüğünde hareket eden sağlık ekibi; tüm personele maske, mesafe ve hijyen kurallarına neden ve nasıl uyulması gerektiği konusunda bilgi aktardı.

Çalışma temposu içerisinde virüse karşı alınan önlemleri gözden kaçıran ANFA çalışanlarını uyaran ekipler, maskesi olmayan personele maske dağıtıp ateş ölçümü yaptı. Virüse karşı alınan önlemler konusunda daha duyarlı olunması gerektiğini hatırlatan iş yeri hekimi Hüseyin Okunakol: “Virüsün ilk yayılmaya başladığı günlerdeki tedbirler ne yazık ki gün gittikçe zayıfladı. Maske, mesafe ve hijyen kurallarını aksatmaya dahi başladık. Toplum sağlığını doğrudan ilgilendiren bu konuda, ciddiyeti asla unutmamamız gerekiyor. Alınan önlemlerdeki en küçük zayıflamanın bile nelere etki ettiğini son dönemde artan vakalara baktığımızda görebiliriz. Ellerimizi bol sabunlu suyla sık sık yıkamamız, kamusal alanlarda temastan mümkün mertebe kaçınmamız, maske kullanımına dikkat etmemiz hem kendi sağlığımız hem de çevremizdekilerin sağlığı için elzemdir.” uyarılarında bulundu.