Göksu Parkı

Göksu Parkı

Ankara’nın yeşil ile deniz mavisini buluşturan gözde yaşam alanı Eryaman’da “Susuz Göleti” üzerine kurulu Göksu Parkı, sahil kasabası gibidir.

Toplam 508 bin m2lik bir alana kurulu olan ve Ankara’nın en büyük parklarından biri olarak kabul edilen Göksu Park’ın 123 bin 590 m2si göletten oluşur. 15 metrelik deniz feneri, yürüyüş yolları, su bisikleti gibi göl aktiviteleri, restoranları, kafeteryaları, sazlıkları, adacıkları ile bir mesire yeri havasında olan Göksu Parkı, hem ailelerin, hem gençlerin hem de miniklerin rağbet ettiği en güzel mekânlardan biridir.

9 adet yüzer iskelesinden ördekleri besleyebileceğiniz, ahşap yürüyüş yolları, eğlence ve aktivite alanları, piknik masaları ile gönlünüzce vakit geçirme imkânı bulabileceğiniz Göksu Parkı, ferah yerleşkesi, yeşilin her tonunu barındıran habitatı ile huzuru vaat eden kaçış noktası gibidir.

Ahşap iskelesinin uzunluğu toplam 1600 metre olan gölün çevresinde çocuklar için park alanları da mevcuttur. Göksu Parkı en cazip kılan unsurlardan biri de otopark sorunu yaşanmaması ve Eryaman’daki alışveriş merkezlerine olan yakınlığıdır.

Her çeşit spor aletinin bulunduğu parkta yürüyüş parkurunun uzunluğu ise toplam 2 bin 201 metredir.

Go-kart, halı sahalar, basketbol sahaları, plaj voleybolu, tenis kortları ile ziyaretçilerini ağırlayan Göksu Park içinde iki adet Oyuncakistan ve 14 adet figürlü oyuncak bulunmaktadır.

Dinlenmek isteyenler ve göl çevresini konforlu bir şekilde turlamayı tercih edenler için bir de tren mevcuttur. Göksu Parkı, aynı zamanda bir sosyal alan olarak tasarlanmıştır. 1000 kişi kapasiteli amfi tiyatro, camii, mescit ve çeşmeleriyle burası adeta bir yerleşim alanı gibidir. Çardakların ya da kamelyaların altında oturabilir, barbekünüzü yakarak ailenizle, dostlarınızla hafta sonu pikniğinin tadını çıkarabilirsiniz.