Abdi İpekçi Parkı

Abdi İpekçi Parkı

Abdi İpekçi Parkı, Ankara’da Sıhhiye Meydanı’nda bulunan bir parktır. Abdi İpekçi anısına 1981 yılında hizmete açılmıştır. Parkta geniş çim alanları, havuz, çay bahçesi, çocuk parkı ve gökyüzüne açılmış iki el figürünün oluşturduğu bir heykel bulunmaktadır. Abdi İpekçi Parkı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ın döneminde 2023 yılında revize edilmiş olup 33 bin 120 metrekare alana sahiptir.

Abdi İpekçi Parkı yoğun ve hareketli kent merkezinde yer alan sayılı parklardan bir tanesidir.

Sıhhiye Meydanı’nda bulunan park geniş çim alanları, süs havuzu, çay bahçesi, çocuk parkı ile hareketli kent yaşamından bir nebze uzaklaşarak nefes alabilecek huzurlu bir mekân sunmaktadır. Park bitki dokusu ile çevresindeki birçok olumsuz etmeni izole ederek doğayı ve sakinliği birebir hissetmenizi sağlayacak türdendir.

Çim alanı, havuzu ve ağaçları; serin ve dinlendirici etkisi ile parkı cazibe merkezi haline getirmektedir. Çocuk oyun alanıyla aileniz ile birlikte güzelce vakit geçirebileceğiniz parklardan birisidir. Konumu ile günlük faaliyetler dışında, etkinlik ve organizasyonların merkezi olan Abdi İpekçi Parkı ayrıca gün içerisinde popüler buluşma ve uğrak noktasıdır. Parkın temizlik ihtiyacı büyük bir titizlikle karşılanırken bu temizlik çalışmaları hassasiyetine dâhil olan 1 adet WC, geniş çim alanlar, çocuk oyun alanı ve süs havuzu bulunmaktadır.