Parklarımız
Altınpark Foto Galeri Ulaşım İletişim Tarihçe Teknik Bilgiler Ne Nerede? Altınpark Düğün Salonu Mini Tren Wangcho Çin Lokantası İtalyan Restorant Rıhtım Restorant 23 Nisan Anaokulu Belediye Evi Dede Efendi Restorant Olimpik Yüzme Havuzu At Tavlası Halı Sahalar Paten Sarayı Go Cart Altınpark Spor Salonu Harikalar Diyarı Göksu Parkı Gençlik Parkı Dikmen Vadisi Mogan Park Mavi Göl Parkı Evcil Hayvanlar Parkı 50. Yıl Parkı Gökçek Parkı
 

Altınpark Tarihçesi

1936'ların Ankara'sında, kentin hayli uzağında kabul edilen bu alan, Atatürk'ün imzasını taşıyan 5591 sayılı bakanlar kurulu kararı ile golf alanı olarak Ankara İmar Planına dahil edilmiştir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy'un talimatıyla 1985 yılında açılan proje yarışması sonucu birincilik ödülünü alan Öner Tokcan, Hulusi I.Gönül ve C. İlder Tokcan' ın gerçekleştirdikleri projenin uygulamasına 1987 yılında geçilmiştir.

1993 Mayısına kadar geçen süre içerisinde yönetim binaları, Uluslararası Fuar Merkezi, Bilim Merkezi, Kültür merkezi, Kapalı ve Açık Spor Alanları, Açık ve yarı açık gösteri amfileri, Türk, İtalyan ve Çin lokantaları, Türk Sokağı ve Tepe hanından oluşan bölüm, gölet ve bahçeler, üretim seraları, revir, itfaiye ve atölyeler grubu, at tavlası tamamlanarak ziyarete açılmıştır.

Adını bağlı bulunduğu Altındağ İlçesi ile projenin öncülüğünü yapan Mehmet Altınsoy'dan alan Altınpark, 1994 Mart ayından itibaren gelişmesini sürdürmüş, o tarihten itibaren yönetimi devralan Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek'in yakın ilgisiyle Olimpik Yüzme Havuzu ve diğer tesisler tamamlanmış, yeşil alanların bakımı ve büyük eksikliği hissedilen ağaçlandırmaya ağırlık verilerek bugün Ankara'nın en güzel parkı olma özelliğine sahip olmuştur...