Dikmen Vadisi

Dikmen Vadisi

Ankara’nın şehir merkezine çok yakın bir konumda olan Dikmen Vadisi Parkı, kentin en önemli arterlerinden biri olan Dikmen Vadisi üzerinde oluşturulmuş bir gezi ve dinlence bölgesidir.

Önceki zamanlarında gecekondu bölgesi iken yeşil alana dönüştürülen vadi; sosyal tesisleri, kafeleri, yürüyüş ve koşu yolları ile Dikmen’de yaşayan vatandaşlarımızın evlerinden çok uzağa gitmeden farklı zaman geçirebilecekleri bir yaşam alanı olarak tasarlanmıştır.

Toplam 700 bin m2lik alanda, 50’ye yakın bitki türü ile yapılan peyzaj çalışmaları hemen göze çarpmaktadır. Aydınlatması, düzenli ve engelsiz yaşam alanları, inişli çıkışlı yürüyüş parkurları, eşsiz habitatı ile her mevsim keyif veren Dikmen Vadisi Parkı, aynı zamanda vadiyi çevreleyen konut projeleriyle de elit bir yerleşim alanı özelliğini taşımaktadır.

Çocuklar için bir eğlence parkı, sporcular için kondisyon alanı ve koşu yolu, 9 adet kafe ve restoranı, 34 bin m2lik havuz alanı ve çim alanları ile Ankara’nın orta yerinde yer alan bu dinlence mekanı; güvenliği, temizliği ve her ihtiyaca cevap veren donanımlarıyla ailelerin, çocukların, gençlerin saatlerce hiç sıkılmadan vakit geçirebileceği bir yerdir.

Park içerisinde, zihinsel engelli okulu ile 2 adet camii de bulunmaktadır. İki farklı idari binası olan Dikmen Vadisi Parkı, gece aydınlatması ile de 24 saat hayatın olduğu bir yaşam alanıdır.