Alan Bilgisi

Genel Bilgiler

2020 yılı Eylül Ayı’na kadar tüm alanların bakım-onarım ve temizlik hizmetleri taşeron şirketler aracılığı ile yürütülürken bu tarihten itibaren ANFA Genel Müdürlüğü, tüm bakım, onarım, yeniden imalat ve temizlik hizmetlerini kendi envanteri ve iş gücüyle yürütmektedir.

ANFA Genel Müdürlüğü, Ankara’nın 25 ilçesinde; parklarda, yeşil alanlarda, orta refüjlerde, yan bantlarda ve rekreasyon alanlarında 2 bin 784 peyzaj personeli, 238 teknik personel ile yaklaşık 33 milyon metrekare alan üzerinde hizmet vermektedir. Yeşil alanların tümünde yeniden imalat, ağaç, çalı ve mevsimlik çiçek dikimi; havuzların, kent mobilyalarının, sert zemin yürüyüş yollarının, spor sahalarının, yeşil alan aydınlatmalarının ve yeşil alanlarda bulunan fiziki yapıların, binaların tamir, bakım ve onarımı; rutin olarak sürdürülen temizlik, budama, gübreleme, ilaçlama hizmetler sürdürülmektedir.

896 bin 346 metrekare toplam alana sahip olan Ankara merkez ve 25 ilçesine dağılmış 700 havuzun bakımını yapmaktadır. Şirketimizin genelinde araç takip sistemi ile anlık takip edilen binek araç, çift kabin araç, iş makinası ve tankerlerden oluşan 637 adet araç görev yapmaktadır. Gelecek yıl itibariyle 10 milyon metrekare yeşil alan artışı öngörülmektedir.

Ankara’nın tüm ilçelerini kapsayan toplamda 11 ANFA Bölgesel Şefliği bulunmaktadır.